Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

20.01.2015

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W tegoroczny 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie.

11 stycznia od rana do wieczora na ulicach Krasnegostawu pieniądze do puszek zbierały uczennice klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu. Justyna Stasieczek, Katarzyna Furgała, Dorota Jaremek zebrały łącznie 876,64 zł.

W tym roku środki zebrane w ramach akcji WOŚP przebiegającej pod hasłem „Diagnostyka Godna Opieka” zostaną przekazane w celu podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Przez cały dzień w Krasnostawskim Domu Kultury trwały występy artystyczno-rozrywkowe. Wystąpił m.in. Zespół Tańca Współczesnego „Face”, grupa taneczna „Ardisio”, dziecięce zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury, Kapela Folkowa „Uroczysko”, zespół „Mondeo”, puławska formacja „Yummy Mummy”. Po raz pierwszy w historii krasnostawskich finałów Młodzież z Klubu Sportowego „Sokół” zaprezentowała pokaz teakwon-do. Tradycyjnie już odbyły się występy młodych wokalistów z MDK oraz Marleny Stangryciuk. Pomiędzy występami poszczególnych artystów odbyły się licytacje przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców. Ogółem podczas licytacji zebrano w sumie 2978,29 zł.

17 033,99 zł to kwota, jaką w tym roku zebrali wolontariusze podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krasnymstawie.

Młodzież wspólnie z Opiekunem P. Alicją Misztal jest bardzo zadowolona z udziału w 23 Finale WOŚP.

Za rok również zagramy.