Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

02.02.2018r
 Zdjęcia 

Niech Żyje Bal...27 stycznia 2018 roku tegoroczni maturzyści spotkali się, w eleganckich wnętrzach Centrum Hotelowo-Konferencyjnym REGENT w Pawłowie, aby świętować fakt, że do matury zostało 100 dni. Uroczysty Bal Studniówkowy swoją obecnością uświetnili: Pani Dyrektor Elżbieta Zadrąg, Pan Wicedyrektor Mirosław Jurkowski oraz zaproszeni goście: Pan Marek Nowosadzki Przewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego, wychowawcy klas maturalnych – Iwona Dobosz, Wojciech Medak, Edyta Pomijan i Artur Prończuk, nauczyciele oraz rodzice.
Bal rozpoczęła część oficjalna, którą mistrzowsko poprowadzili: Paulina Żelisko z VI TI i Łukasz Mazurek z IV TE. Jako pierwsza wystąpiła Pani Dyrektor Elżbieta Zadrąg, która w swoim przemówieniu podkreśliła jak wiele trudu i wytrwałości kosztowało młodzież to, aby znaleźć się dzisiaj na balu, który symbolicznie rozpoczyna 100 dni, jakie dzielą ich od egzaminu dojrzałości. Zebranym życzyła wspaniałej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Następnie przybyli goście, w trakcie swoich wystąpień, życzyli maturzystom znakomitych wyników na zbliżającym się egzaminie maturalnym i wyśmienitej zabawy na tym wyjątkowym balu. Konferansjerzy odczytali fragmenty listów z życzeniami, jakie otrzymali tegoroczni maturzyści, od Pani Teresy Misiuk Kurator Oświaty w Lublinie i Pani Hanny Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu.
Przy dźwiękach piosenki Dziękujemy wam, wykonanej przez Paulinę Żelisko, przedstawiciele każdej klasy podziękowali dyrekcji i wychowawcom, za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Podziękowania za wsparcie , życzliwość i pomoc okazywaną szkole dla Powiatu Krasnostawskiego złożono na ręce pana Marka Nowosadzkiego przewodniczącego Rady Powiatu. Następnie młodzież złożyła wyrazy wdzięczności rodzicom i przekazała kwiaty na ręce pani Doroty Sapryk, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowywała dzisiejszą uroczystość i pana Lucjana Wąsiury, przewodniczącego Rady Rodziców.
Oficjalne rozpoczęcie balu studniówkowego ogłosiła Pani Dyrektor Elżbieta Zadrąg, następnie każda z klas zaprezentowała się tańcząc wspólnie z Dyrekcją, gośćmi i wychowawcami tradycyjnego poloneza. Występ każdej klasy został nagrodzony gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności.
Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu, wszystkim udało się odrzucić zmartwienia i całkowicie zanurzyć się w dobrej zabawie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wspólne zabawy, takie jak: kankan, belgijka, pociąg czy „wyścig z mopem”. W trakcie uroczystości został wybrany Król i Królowa Balu. Głosujący uznali, że najpiękniej wyglądali i wspaniale się bawili: Monika Adamiak z IV TAK i Paweł Dominik z IV TMR. Gratulujemy!

Opracowała
Edyta Pomijan