Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

05.03.2018r
 Zdjęcia 

Lekcja muzealna1 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pracownika Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie panią Maję Toczoną- Wal, która w ramach lekcji historii przeprowadziła lekcję muzealną dla klas I TI, I TO, I TMRiA. Tematem wykładu połączonego z prezentacją multimedialną była „Sztuka w służbie systemów totalitarnych- malarstwo, rzeźba, architektura w dobie III Rzeszy i Socrealizmu”.
Uczniowie poznali cechy, zadania i przykłady sztuki państw totalitarnych, prześladowanych artystów, którzy nie chcieli być na usługach władzy, zmian, jakie nastąpiły po dojściu do władzy Józefa Stalina oraz rolę polityki kulturalnej w okresie rządów Adolfa Hitlera w Niemczech.
Lekcja ta była kolejną z cyklu lekcji realizowanych przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, w której uczestniczyli nasi uczniowie. W grudniu 2017 r. klasy III TO i III TH wzięły udział w lekcji, której tematem był „Portret trumienny jako przykład malarstwa epoki sarmatyzmu- rytuał Pompa Funebris” oraz uczniowie klas IV TE, IV TEL, którzy poznali życie codzienne mieszczan na przełomie wieków- „Salon XVIII- pocz. XX w.-wyposażenie domu mieszczańskiego”. Młodzież miała również możliwość obejrzenia innych ekspozycji muzealnych, prowadzącą lekcje była także pani Maja Toczona- Wal.

Opracowała
Monika Matwiej