Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

27.03.2018r
 Zdjęcia 

Koncert „Tau”W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest profilaktyka uzależnień. Szczególnie w dobie kiedy pojawiło się nowe zagrożenie, jakim jest uzależnienie od Internetu. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły z klas II TO i TEL, uczestniczyli w koncercie zorganizowanym przez I LO w Krasnymstawie.
Gościem był raper, Piotr Kowalczyk, pseudonim „Tau”, artysta który, w swojej młodości doświadczył biedy, okrucieństwa ze strony ojca, braku miłości i autorytetów moralnych. Jego koncert przeplatany był krótkim świadectwem na temat wyjścia z różnego rodzaju nałogów. Była to forma ostrzeżenia młodzieży przed skutkami bezrefleksyjnego korzystania z różnego rodzaju używek oraz innych niebezpieczeństw czyhających na młodego człowieka. Artysta opowiadał o potrzebach życia, odkrywaniu swojej tożsamości i o możliwościach odczuwaniu szczęścia w świecie realistycznym bez potrzeby sięgania po używki. Zwrócił uwagę na ważny fakt, jakim jest to, że życie w uzależnieniu jest tylko iluzją prawdziwego życia.
Przekaz był skierowany do młodych osób, prostym i zrozumiałym językiem, skłaniającym do refleksji. Był to również koncert dobrej, młodzieżowej muzyki na wysokim poziomie.

Opracowała
Angelika Hadel