Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

25.04.2019
 Zdjęcia 

JAKUB KNAP SZÓSTY W ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH OTWP!„W eliminacjach wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 25.04.2019r. w Lublinie, wzięło udział 61 uczestników z 20 powiatów województwa lubelskiego.
Współorganizatorami tegorocznej edycji byli:
• Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Lublinie, reprezentowany przez wiceprezesa OW ZOSP RP woj. lubelskiego Kazimierza Smala oraz Dyrektora Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. lubelskiego Tadeusza Szyszko
• Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, reprezentowana przez zastępcę komendanta wojewódzkiego st. bryg. Szczepana Goławskiego. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic.

Po pierwszej, pisemnej części testowej Kuba oraz 3 innych uczestników, uzyskali taką samą liczbę punktów. Niestety po dogrywce okazało się, że przegrał finałowe V miejsce 2 punktami, plasując się na VI miejscu w województwie, uzyskując najwyższe miejsce wśród młodzieży z powiatu krasnostawskiego.
Do finału ustnego, po dogrywce w każdej grupie wiekowej, zakwalifikowało się po pięciu najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej. Finaliści odpowiadali na trzy losowo wybrane pytania.
Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej grupie wiekowej wezmą udział w finale centralnym XLII OTWP ph. „ Młodzież Zapobiega Pożarom” w Złotym Potoku, woj. śląskie w dniach 31 maja-2 czerwca br.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i dyplomy za udział, a opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania, natomiast finaliści otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Opracowała
Katarzyna Ciechan