Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

29.04.2019
 Zdjęcia 

XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny29 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym.
Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie. Do zmagań turniejowych przystąpiło pięć drużyn ze szkół powiatu krasnostawskiego: I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, Zespół Szkół Ponadgimnazjanych w Żółkiewce, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krasnymstawie.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozstrzygnąć sytuacje pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, a także rozwiązać test z historii polskiej motoryzacji. Prezentowali umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dokonywali obsługi codziennej samochodu osobowego oraz rywalizowali w jeździe sprawnościowej samochodem osobowym z talerzem stewarda. Drużyny zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom wiedzy i umiejętności z zakresu polskiej motoryzacji. Uczniów oceniało jury w składzie: Tadeusz Łańcucki z WORD Chełm, Małgorzata Drwal z SP ZOZ w Krasnymstawie, Sławomir Kamiński ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie, Paweł Koper i Łukasz Harasim z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Wyniki turnieju przedstawiają się następująco;
W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów otrzymał Szymon Proskura z ZSP Nr 2 w Krasnymstawie i zajął I miejsce. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Dawid Tokarczyk i Jakub Żeliszczak z ZSCKR w Siennicy Różanej. Trzecie miejsce zajął uczeń z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie
W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła reprezentacja ZSCKR w Siennicy Różanej, II miejsce ZSP Nr 2 w Krasnymstawie, III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, IV miejsce ZSP w Żółkiewce, V miejsce ZSP Nr 1 w Krasnymstawie. W klasyfikacji indywidualnej. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Powiat Krasnostawski na turnieju wojewódzki w Chełmie.
Dziękujemy za współpracę podczas zmagań turniejowych przedstawicielom: WORD Chełm, Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, SP ZOZ w Krasnymstawie. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy bezpiecznego poruszania się po drogach – SZEROKIEJ DROGI !!!

Opracował
Mirosław Sulima