Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

29.04.2019
 Zdjęcia 

WYCIECZKA 3THW dniu 13.05.2019r. uczniowie naszej szkoły o profilu technik hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Pierwszym zaplanowanym punktem naszej wycieczki było zwidzenie Hotelu Ilan****. W historycznym gmachu Jeszywas Chachmej Lublin, dawnej największej i najbardziej prestiżowej szkoły rabiniczej na świecie, mieści się Hotel Ilan****. Synagoga, która znajduje się w hotelu, została zbudowana w 1930 roku wraz z całym kompleksem Jeszywas Chachmej Lublin. Poza funkcjami religijnymi pełniła też funkcję auli wykładowej jesziwy i mogła pomieścić ponad 200 studentów. Synagoga o powierzchni 200 m² ulokowana jest na wysokości drugiego i trzeciego piętra południowego skrzydła budynku. Jednoprzestrzenna główna sala modlitewna posiada galerię dla kobiet z wejściem na wysokości trzeciego piętra, na którą prowadzi też osobna klatka schodowa wydzielona z gmachu budynku. Wsparta jest ona na ośmiu zielonych, okrągłych, korynckich kolumnach, obiegających salę z trzech stron. Hotel Ilan**** jest miejscem, gdzie tradycja żydowska łączy się z nowoczesnością i najwyższym standardem.
Kolejnym obiektem hotelarskim, który mogliśmy obejrzeć, był hotel Hampton by Hilton***. Oprócz nowoczesnych i bardzo elegancko wykończonych pokoi hotelowych mogliśmy obejrzeć restaurację z równie ciekawą aranżacją wnętrza co pokoje, siłownię oraz nowoczesne centrum konferencyjne.
W hotelu Wieniawski*** urzekła nas ciekawa aranżacja wnętrz związana z twórczością i życiem Henryka Wieniawskiego – skrzypka i kompozytora urodzonego w Lublinie w 1835 roku. Hotel Wieniawski powstał w miejscu kamienicy z 1912 roku. Zachowana z niej została jedynie oryginalna fasada i charakterystyczne elementy stylu secesyjnego, takie jak maszkaron nad wejściem i balustrady balkonów. Nazwy sal restauracyjnych – Trzy Romanse oraz Café Souvenir – także nawiązują do tytułów kompozycji Henryka Wieniawskiego, a sale konferencyjne noszą nazwy form muzycznych – Rondo i Allegro. Innymi elementami dekoracji, na które zwróciliśmy uwagę, są odwołania do Lublina – tapety w pokojach hotelowych, które są przedrukami ponad stuletnich pocztówek z kolekcji właścicieli hotelu. Na korytarzach natomiast znajdują się czarno-białe fotografie współczesnego Lublina.
Każdy ze zwiedzanych przez nas hoteli jest wyjątkowy i ma niepowtarzalny charakter. Profesjonalna i troskliwa obsługa hoteli udzieliła nam szczegółowych informacji nt. pracy i funkcjonowania obiektów hotelarskich. Dzięki uprzejmości dyrekcji hoteli podpisaliśmy porozumienie o współpracy, aby nasi uczniowie mogli odbyć staż w atrakcyjnych dla nich miejscach pracy. Opie
kunami wycieczki były: p. Aneta Przybyła i p. Anna Górnicka

Opracowała
Anna Górnicka