Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

03.09.2018r
 Zdjęcia 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019Największym szczęściem w życiu jest spełnienie obowiązku
Sofokles

03 września 2018 roku młodzież ZSP Nr 2 w Krasnymstawie wspólnie z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i pierwszoklasistami uroczyście zainaugurowała nowy rok szkolny 2018/19. Ceremonię uświetnił swoją obecnością pan Janusz Szpak, Starosta Powiatu Krasnostawskiego, który życzył zebranym wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani dyrektor Elżbieta Zadrąg powitała przybyłych a szczególnie tych uczniów, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole i wszystkim życzyła, aby wypełnianie nowych obowiązków przynosiło każdemu spełnienie i radość.
Podczas uroczystości uczniowie ZSP Nr 2 w Krasnymstawie przedstawili montaż słowno – muzyczny, który upamiętniał walczących podczas II wojny światowej. Podkreślili, że marzenia o wolnej Polsce spełniły się dzięki temu, iż pokolenie Baczyńskiego wypełniło swój obowiązek wobec Ojczyzny. Pamięć o ich bohaterskich czynach pomaga nam dokonywać właściwych wyborów, kształtuje nas. Początek roku szkolnego to moment, kiedy wkraczamy na kolejną ścieżkę życia, która stawia przed nami nowe obowiązki.
Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom występujący życzyli w tym roku szkolnym nieugiętej postawy w dążeniu do poznania tego, co warte jest naszych pragnień, wytrwałości w wypełnianiu obowiązków i sił w pokonywaniu trudności na drodze do celu.
Montaż słowno – muzyczny, pod kierunkiem pani Agaty Maciejewskiej i pani Edyty Pomijan, przygotowali: Milena Chachaj z II TO, Gabriela Wójcik z II TH, Radosław Sadowski z II TE, Dominik Czerniakowski z II TH, Anna Żebrowska z III TO (śpiew) oraz Natalia Maciejewska z IV TO. Prezentację multimedialną zrealizował Michał Mazurek z III TI. Nad nagłośnieniem i obsługą techniczną czuwali: Karol Oleszczyński z IV TMR i Mateusz Kochański z II TI. Dekorację wykonała pani Aneta Przybyła wspólnie ze swoją klasą III TH. Fotorelację z uroczystości przygotował pan Piotr Mąka.

Opracowała
Edyta Pomijan