Aktualności → Wydarzenia

Wybrane wydarzenie

12.11.2019
 Zdjęcia 

101 rocznica Odzyskania Niepodległości przez PolskęWolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę” Jan Paweł II
8 listopada 2019 r. w naszej szkole uroczystą akademią, uczona została 101. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Młodzież w części artystycznej przedstawiła krwawe losy narodu, dolę żołnierzy i drogę ojczyzny do wolności, uwieńczonej odzyskaniem upragnionej niepodległości. Podkreślili również, że wolność to nie tylko świat bez wojny, ale także możliwość wyboru, wolność sumienia, ale przede wszystkim jest to wolność bycia człowiekiem.
11 listopada 1918 r. jest to data, która tkwi w sercach milionów Polaków, jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
Uroczystość prowadzili Milena Chachaj i Dominik Czerniakowski, w części artystycznej udział wzięły uczennice klas pierwszych: Karolina Turczyńska, Luiza Dulbas (I TG), Karolina Żebrowska ( I TH) oraz uczeń klasy II TI Paweł Fornal. Obsługa techniczna: Damian Szambelan, Paweł Margola, Karol Słowacki. Apel przygotowany został pod kierunkiem p. Magdaleny Filewicz, p. Moniki Matwiej, p. Anety Przybyły.

Opracowała
Monika Matwiej